- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Punch Holder And Radius Holder
Punch Holder And Radius Holder
Manufacturer of a wide range of products which include punch holder and radius insert and radius punch and die.
Punch Holder And Radius Insert
Product Price: Rs 30,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 2 Piece
Product Details:
| Tool Type | Punch |
| Machine Type | CNC |
| Operation Type | Bending |
| Thickness | 2 mm |
| Tolerance | 0.02 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Farohar Engineering |
| Usage/Application | Radius Bending and Radius Forming |
| Color | Black |
| Packaging Type | Wooden Box |
- We are offering a huge range of Punch Holder and Radius Insert.
Additional Information:
- Item Code: 8462
- Production Capacity: 10
- Delivery Time: 3-4 Weeks
- Packaging Details: Wooden Box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Radius Punch And Die
Product Price: Rs 45,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tool Type | Punch |
| Machine Type | CNC |
| Operation Type | Bending |
| Tolerance | 0.02 mm |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Amada |
Yes! I am InterestedRequest A Callback